13 vychytávek pro Instagram Stories

Instagram nedávno přesáhl hranici 1 miliardy aktivních uživatelů a vy pravděpodobně patříte mezi ně. Hudební nálepky, gify, označení aktuálního dne, času nebo počasí už v Instagram Stories určitě znáte. Existuje ale ještě spousta dalších vychytávek, díky kterým mohou být vaše příběhy kreativní a originální. Pojďte si přečíst, jak do Stories vmáčknout čerstvou šťávu.

Instagram plný barev

#1 Používejte originální barvy

Instagram nabízí základní paletku, rozhodně ale nemusíte zůstávat jen u ní. Využijte nástroj kapátko a slaďte použité barvy s fotkou. Další možnosti se vám také otevřou, když podržíte prst na jakékoli barvě. Vyjede vám paleta s celým spektrem.

Dodejte Stories na Instagramu barvu

Přidržte prst na konkrétní barvě a vybírejte z celé paletky barev.

#2 Využívejte barevná pozadí

Překryjte celou fotku jednobarevným pozadím. Nemusíte na to používat zvýrazňovač, máme pro vás jednodušší způsob. Když v režimu kreslení podržíte prst na fotce, překryjete ji jednolitou barvou. Můžete si vybrat, jestli bude pozadí průsvitné nebo naopak syté. Využít v tomto režimu můžete i gumu, kterou část fotky odhalíte.

Buďte při tvorbě pozadí obrázku kreativní

Nechte vyniknout jen to opravdu důležité.

Každý text jiná ves

#3 Střídejte to

Nezůstavejte jen u jedné barvy textu. Napište do stories, co máte na srdci. Pak označte jednotlivá slova a každému vyberte jinou barvu.

#4 Překvapte duhou

S textem můžete jít ještě dál. Označte celý nápis a otevřete si podržením barevnou paletu. Jeden prst posouvejte po paletce a druhým postupně odznačujte text. Voilà!

Duhový text na Instagramu je hračka

Nuda a šeď? S duhovým textem už nikdy.

#5 Vystínujte text podle libosti

Text můžete i vystínovat. Stačí ho napsat dvakrát a následně překrýt. Asi vám nemusíme připomínat, že s barvami se není nutné držet při zemi.

#6 Nespokojte se se základními fonty

Pokud vás nebaví 5 fontů, které Instagram nabízí, využijte svůj vlastní. Na www.coolsymbol.com máte na výběr další možnosti.

Změna fontu na Instagramu

Samotný Instagram nenabízí moc textových možností. Přivolejte si na pomoc třetí stranu.

Nálepky

#7 Základní nálepky jsou nuda

Zkuste na vybranou nálepku, která se vám zalíbila, několikrát kliknout. Zobrazí se vám její další varianty.

#8 Vytvořte si vlastní

Nálepku můžete vytvořit i skrz přední fotoaparát. Stačí k tomu funkce Selfie sticker, která už na Instagramu nějaký pátek funguje. Na své vlastní nálepce se nemusíte spokojit se základními okraji, i ty můžete změnit.

Vylepšete svoje samolepky ve Stories

Mnoho lidí vůbec netuší, že spousta samolepek má své sestřičky.

Video (skoro) jako od profíka

#9 Nahrávejte bez držení telefonu

Nahrávat video na stories je pohodlnější, když nemusíte držet prst na tlačítku. Najděte si v možnostech položku „bez držení“. Pak stačí jediné stisknutí a nemusíte mít prst přilepený na telefonu. A nakonec vlastně ani samotný telefon v ruce.

#10 Využívejte zoomování

Když při držení tlačítka pro nahrávání pojedete prstem nahoru, video se vám zazoomuje. Při návratu prstu do původní polohy se vrátí také zoom. Můžete si tak během nahrávání hrát podle libosti. Myslete ale na snížení kvality videa, protože přiblížení je pouze digitální.

Zoomování a natáčení na Instagramu

Natáčení bez držení využijete poměrně často. A že můžete zoomovat pomocí prstu, jste věděli?

Externí pomocníci

#11 Snapseed

Ve Snapseed upravíte fotku ještě než ji přidáte na Instastories. Pomůže vám ji oříznout na formát 16:9, abyste měli fotku ve fullscreen, i když nebyla původně vytvořena přímo na Instagramu.

#12 Lightroom

Aplikaci Lightroom CC využijete, pokud chcete jít v úpravách fotek ještě dál. Je vhodná především pro hromadné úpravy celých setů nebo přípravu několika obrázků najednou.

#13 AZ Screen Recorder

Když potřebujete ukázat postup nebo krátké video z displeje telefonu, poslouží vám skvěle aplikace Screen Recorder pro Android. Na iOS najdete tuto funkci přímo v telefonu při vysunutí spodní lišty. Pokud se nezobrazuje, v nastavení si přes ovládací centrum najeďte na přizpůsobení ovládacích prvků a přidejte „záznam obrazovky“.

Aplikace pro úpravu velikosti fotek

Při úpravě fotek nebo nahrávání videí nemusíte využívat pouze omezené funkce Instagramu.

Doufáme, že jste se dozvěděli alespoň jednu novou Stories vychytávku, kterou jste hned museli vyzkoušet. S každou další aktualizací přibývají na Instagramu další funkce i možnosti. A my vám je zase popíšeme v příští várce tipů.

Michaela Kosičová

Michaela Kosičová

Připravuji pravidelný newsletter s novinkami z online marketingu a udržuji vás v obraze. Klientům pomáhám získat zákazníky na první přečtení, protože první dojem je jen jeden.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.