Analýza návštěvnosti a obchodního potenciálu

Vložili jste už dost prostředků do webových stránek, jejich návštěvnosti a propagace společnosti? Pak nastal čas ponořit se do dat a začít vytahovat důležité informace pro zvýšení efektivity a návratnosti investic. Měřit a vyhodnocovat lze téměř vše. My se zaměřujeme na to, co zásadně ovlivňuje váš byznys.

Hlavní přínos analýzy návštěvnosti:

 • analýza zdrojů návštěvnosti a jejich podílu na celkových tržbách,
 • poznání chování návštěvníků na stránkách s cílem identifikovat kritické faktory,
 • sestavení doporučení pro rozdělení investic do kanálů dle jejich konverznosti.

Postup:

 1. Nastavení a kontrola měřícího nástroje
 2. Před vyhodnocováním dat je třeba se přesvědčit, že jsou data o návštěvnosti správná. Rovněž je třeba nastavit cíle a pro eshopy e-commerce měření.

 3. Poznání oboru a klíčových KPI
 4. Každý obor je specifický a pozice internetu se v něm liší. Určení vhodných klíčových metrik, které mají přímý dopad na byznys, je pro analýzu esenciální.

 5. Chování návštěvníků
 6. Daří se vám návštěvníky zaujmout? Našli to, co hledali a vracejí se? Co na stránkách dělají a kdy je opouštějí? Zlaté pravidlo marketingu – Poznejte své zákazníky, platí naplno i v analytice.

 7. Zdroje návštěvnosti
 8. Odkud návštěvníci přicházejí a koresponduje to s vašimi investicemi? Jak se liší chování návštěvníků z jednotlivých zdrojů a jaká je znalost vaší značky?

 9. Cíle a konverzní poměr
 10. Jaké zdroje návštěvnosti mají největší podíl na splněných cílech? Jaký je konverzní poměr a jeho trend? Hledáme potenciál pro růst a identifikujeme slabá místa.