Kde se vzaly vaše vánoční dárky?

Jsme rádi, že jste zvědaví, co jste to vlastně dostali. Není to totiž jen tak obyčejný dárek. Rozhodli jsme se vám dát naši energii, kterou jsme vlastníma rukama uložili do dárků z čistě přírodních materiálů. Zapojili jsme se skoro všichni a každý uplatnil svůj talent.

Jak to celé proběhlo...

Příprava dřeva

Pod Honzovým vedením jsme se pustili do přípravy designových tácků pod hrníčky. Velkoformátové desky z bambusu jsme museli nařezat na menší kusy, abychom je mohli dál zpracovat.

Pomocník Ondra všechno jistil a Pari zametal stopy. Hned po řezání totiž v zasedačce proběhla schůzka, na které nebylo nic poznat. Jen ve vzduchu se vznášela omamná vůně dřeva.

Gravírování loga

Maťka připravila vaše logo tak, aby ho laser zvládl vygravírovat a tácek vyříznout. Mistr laseru Honza už jen nasypal grafická data do stroje. Tácky pak společně vyloupali z desek a vybrousili.

„Práce s laserem není žádná sranda,“ tvrdí Honza. Hlavně když se ho zeptáte, jak se mu podařilo, že stroj začal tak trochu hořet.

Povrchová úprava

Michalovi moc záleželo na tom, aby vynikla textura typická pro dřevo a tácky vám dlouho vydržely. Proto je pečlivě ošetřil bílým minerálním olejem.

Podle toho, kolik oleje skončilo na jeho rukou, to vypadá, že nám taky ještě dlouho vydrží.

Pražení

V brněnské pražírně MOTMOT jsme pro vás vybrali brazilskou kávu z údolí Mogiana. Pěstují ji tam malé rodiny spojené do družstva Cooxupé, které klade důraz na společenskou odpovědnost vůči svým členům a prosazuje trvale udržitelné zemědělství.

Honza dohlédl, aby byla káva vypražena na vyšší stupeň a vynikly tak její charakteristické čokoládovo-oříškové tóny doprovázené příjemnou hořkostí.

Balení

Společně jsme kávu uložili do praktických dóz. Vybrali jsme čistý a elegantní design, který zvýrazní vaše logo na bambusovém víčku se silikonovým těsněním. Díky němu vám podmanivé aroma kávy vydrží dlouho. Dózy jsou z přírodních materiálů šetrných k životnímu prostředí.

Pak jen celofán, mašlička...

... a je hotovo

Doufáme, že vám dárek udělal radost a dodá vám energii do nového roku. Budeme se těšit na spolupráci v něm.