Analytika –
E‑commerce analýzy


Zjistěte, které produkty vám opravdu vydělávají

Majitelé e‑shopů mají často skvělou představu o tom, jaký je rozdíl mezi tím, za kolik nakoupí či vyrobí produkty a za kolik je prodají. Realita ale může být odlišná. Stačí započítat náklady na logistiku nebo inzerci a výsledek je úplně jiný. Odhalte skrytý potenciál vašeho sortimentu.

S čím vám pomůžeme

E‑commerce analytika z pohledu webu

Pomocí enhanced ecommerce modulu v Google Analytics vám pomůžeme odpovědět na otázky výkonu e‑shopu v souvislosti s webem. Se získanými daty pokročíme v úvahách nad tím, které produkty se prodávají méně a proč.

Analýza výkonu kategorií a značek

Projdeme prodeje vašeho sortimentu a identifikujeme skupiny produktů, kterým se i přes investice do marketingu příliš nedaří. Vypíchneme produkty, které můžete prodávat víc, pokud jim věnujete pozornost.

Výpočet marže na úrovni produktu

Propojíme náklady na inzerci s vašimi náklady na produkt. Započteme i logistiku a vypočítáme marži, která se více podobá realitě. Víme, že realita výpočtu nákladů na úrovni položky může být komplikovaná. Společně ale najdeme kompromis.

Optimalizace kampaní podle marže

Máte-li pečlivě vypočtenou marži na úrovni produktu, je ideální čas vydat se na cestu optimalizování kampaní podle marže a ne podle tržeb. Pomůžeme vám vše nastavit tak, abyste více prodávali produkty, které opravdu vydělávají a méně ty, na kterých ztrácíte.

Forecast tržeb a prodejů

Na základě historický prodejů a dlouhodobých trendů vygenerujeme predikci prodejů jednotlivých kategorií sortimentu. Díky tomu budete skvěle připraveni na nadcházející sezónu a zároveň budete mít tvrdými čísly podložené plánování růstu na příští období.

Konzultace a školení

Pokud chcete dělat správná marketingová rozhodnutí, potřebujete se naučit v interpretovaných datech dobře orientovat. Připravíme vám školení, kde se naučíte číst vaše v datecha, pracovat s odkrývat novýmié poznatky a získat strategická doporučení.

  1. Školení základů webové analytiky (Google Analytics)
  2. Školení Google Data Studio
  3. Školení pokročilé webové analytiky (Google Analytics + Google Tag Manager)
  4. Školení Google Cloud a BigQuery

O váš marketing se postaráme komplexně

WEBDESIGN & UX

Tvoříme a posouváme výkonnost webů tak, aby plnily stanovené cíle a přinášely zisk.

A to není všechno

Více se o nás dozvíte na sociálních sítích