Hledá se E-mail Marketing Specialist

Náš tým potřebuje posilu na e-mailing! Bezduché mačkání tlačítka „Odeslat“ ale nečekej. Baví tě vymýšlení strategií a analýza výsledků? Chceš tvořit obsah newsletterů, které budou lidé číst a zároveň přinesou obchodní výsledky? Pak jsi náš člověk!

Pozice

Full-time / Part-time

Město

Brno / Remote
Mám zájem

Sháníme šikovného člověka, který už má v e-mailingu alespoň rok praxe a chce se dál rozvíjet.

Jaké budou tvé úkoly

 • Budeš mít na starosti kompletní správu e-mailingu našich klientů – od přípravy rozesílky až po nastavování automatizací.
 • Řešit budeš také sběr nových kontaktů nebo retenci.
 • Kromě toho budeš se svými klienty samostatně komunikovat. 
 • Staneš se součástí našeho e-mailing týmu plného profíků, kteří spolu sdílí zkušenosti a vzájemně se posouvají.
 • Potkávat se s námi budeš v kancelářích v Brně. V Proficiu máš ale možnost pracovat také remote a na takový úvazek, který ti bude vyhovovat. 

Chci poslat CV

Co by ti nemělo chybět

 • Neobejdeš se bez znalostí e-mailingových nástrojů, jako je Ecomail, Targito, Bloomreach, Leadhub, Smartemailing, Mailkit, nebo třeba Samba.
 • Máš zkušenosti s retencí a umíš pracovat se segmentací na základě nákupního chování. 
 • Dokážeš vymyslet scénáře a automatizace pro různé business cases.
 • Máš analytické myšlení a dovedeš nastavovat i vyhodnocovat kampaně.
 • Máš cit pro detail a do schránek odběratelů nepošleš žádnou hrubku ani překlep.
 • Pokud umíš kódovat šablony, bude to velké plus. Nutně to ale nevyžadujeme.
 • Máš dobré organizační schopnosti a time management – umíš dodržet deadline a dotáhnout věci do konce. 
 • Neobejdeš se ani bez komunikačních dovedností a empatie – potřebujeme, aby ses dokázal vcítit do potřeb klienta.
 • Jsi nadšenec do vzdělávání, učení se nových věcí a sledování a novinek v oboru.
 • Máš za sebou minimálně roční praxi v e-mailingu. 

Přečíst článek

S kým budeš nejvíc spolupracovat

Seznam se Lubošem Segeťou, naším Head of E-mail Marketing. V Proficiu pracuje už sedmým rokem, ale mailingu se věnuje celkem 10 let.

V malíku má desítky nástrojů a nejvíc ho baví kódování šablon na míru. Veškerý volný čas věnuje své rodině a rockovým nebo metalovým koncertům, kde čerpá inspiraci pro svůj web a Facebook Metloš

S týmem připravujeme e-mailingové strategie všeho druhu: jak získávat nové zákazníky, jak komunikovat se stávajícími i jak znovu zaujmout ty neaktivní. Nastavujeme také automatické kampaně, personalizace a segmentace. Co baví tebe v e-mailingu? Rád to prodiskutuju. Stačí se ozvat a poslat CV.

Luboš Segeťa

Luboš Segeťa

Head of E-mail Marketing

Co tě čeká v týmu

E-mailingový tým má aktuálně 5 členů, kteří se starají o kompletní správu e-mailingových nástrojů pro klienty. Od výběru vhodného nástroje a jeho nastavení přes integraci, doručitelnost, práci s daty až po automatizaci nebo tvorbu šablon.

Jsme certifikovaní profíci na Ecomail, Mailchimp, Mailerlite, Targito a Leadhub – ani jiné nástroje nám ale nejsou cizí. Nastavujeme integrace mezi různými službami a pomoct umíme třeba i s GDPR nebo cookies. A to pořád není všechno! V týmu připravujeme i grafiku a řešíme texty. Práce v e-mailingu je prostě opravdu rozmanitá a rozhodně tu není prostor pro nudu.

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 10 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Ve formuláři níže přilož CV nebo vyplň odkaz na tvůj LinkedIn profil. Přidej pár vět o sobě a proč tě zajímá zrovna SEO.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

Nepotřebujeme nutně jak CV, tak i profil na LinkedIn. Stačí nám jen jedno z toho a výběr necháme na Vás.
LinkedIn nebo životopis
Budeme rádi, když v pár větách popíšete, proč si myslíte, že by to mezi námi mohlo fungovat 😊 Oceníme i informaci o možném datu nástupu.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.