Skip to main content

Hledá se Marketplace Specialist

Online tržiště je tvůj druhý domov? Pak máš šanci stát se Marketplace specialistou v Proficiu! Našim klientům chceme dodávat komplexní služby a marketplacy mezi ně rozhodně patří.

Pozice

Full-time / Part-time

Město

Naše kanceláře / Remote

Máme kanceláře v Brně, Praze, Ostravě, Plzni i Českých Budějovicích

Adresy kanceláří

Mám zájem

Hledáme člověka, který má zkušenosti s celým procesem – od integrace nového klienta až po pravidelnou správu, optimalizaci a reporting kampaní. Podmínkou je skvělá znalost evropských marketplaců, jako je Allegro, Amazon nebo Mall. Uvítáme také Kaufland nebo bol.com.

Jaké budeš mít úkoly?

Práce to rozhodně nebude jednotvárná. Vybrali jsme to nejpodstatnější, čemu se budeš věnovat:

 • Numero uno je rozvoj klientských účtů. Zároveň budeme rádi, když se o své know-how podělíš s kolegy.
 • Budeš hledat příležitosti pro klienty, identifikuješ pro ně ty nejvhodnější platformy a pomůžeš jim s integrací.
 • Na základě analýzy dat budeš vytvářet strategie a postaráš se o jejich plnění.
 • Pravidelná optimalizace kampaní je samozřejmostí. Neobejdeš se ani bez reportingu.
 • Nemine tě žádná novinka na poli online tržišť. Pravidelně budeš testovat nové trendy a implementovat na klientské účty. 
Digital Ads tým v akci
Digital Ads tým v akci

Co by ti nemělo chybět

 • Máš zajímavé portfolio spravovaných účtů a v oblasti marketplaců se pohybuješ alespoň 2 roky.
 • Dobře se orientuješ v nástroji Expando nebo v Baselinkeru. Znalost Mergada se ti tady bude rozhodně hodit. 
 • Máš prostor pracovat 80 hodin měsíčně. Preferuješ od začátku plný úvazek? Když vyladíme podmínky, není to problém.
 • Domluvíš se anglicky alespoň na úrovni B2 a máš chuť začít pracovat i pro klienty ze zahraničí. Němčina na stejné úrovni by byla skvělou výhodou! 
 • Sleduješ trendy v e‑commerce a chceš se posouvat k lepším výsledkům. Rosteme společně.

Naše úspěchy umíme prodat. Přečti si, co aktuálně řešíme u nás na blogu.

Přečíst články

S kým budeš nejvíc spolupracovat

Adama Funioka už pravděpodobně znáš – ročně se totiž jako přednášející mihne na mnoha konferencích. Spravuje zbožáky největším klientům, pomáhá plánovat expanzní strategie a podporuje rozvíjení affiliate sítí. Je to kapacita ve svém oboru a my jsme rádi, že ho máme mezi sebou! 

Marketplacy dynamicky rostou a nabízí skvělé příležitosti. Proto chceme mít v týmu dalšího člověka, který je dokáže využít. Máš chuť se do toho pustit? Tak nám napiš

Adam Funiok

Adam Funiok

Head of Affiliate, Marketplaces & Export

Týmová práce v Proficiu
Týmová práce v Proficiu

Jako Marketplace Specialist se zařadíš do velkého kampaňového týmu, který napříč republikou řídí Lucka Mifková. V Proficiu pracuje už pět let. Na své nejnovější pozici Digital Advertising Director vede všechny kolegy, kteří se v Proficiu věnují PPC, Facebooku, RTB a zbožovým srovnávačům. 

V našem kampaňovém týmu je nás už přes 30 a spolupracujeme v jedné velké symbióze. Pokud chceš růst mezi lidmi, kteří své práci doopravdy rozumí, neváhej a napiš.

Lucie Mifková

Lucie Mifková

Digital Advertising Director

Pracovat můžeš odkudkoli nebo využívat i zázemí našich kanceláří v Brně, Praze, Ostravě nebo Českých Budějovicích. Remote režim nám funguje díky důslednému plánování a online komunikaci. Používáme hlavně Slack a Asanu a na trackování času máme Clockify.

Zaujali jsme tě? Tak neváhej a ozvi se.

Chci poslat CV

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 9 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Pošli CV na e‑mail eva.necasova@proficio.cz a přidej ukázky svých projektů. Určitě se o nich budeme bavit osobně.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

eva.necasova@proficio.cz