Hledá se SEO Consultant Junior

Máme pro tebe skvělou šanci, jak získat cenné zkušenosti v online marketingu. Do SEO týmu Proficia zrovna hledáme studentku nebo studenta na částečný úvazek. Pokud se chceš stát profíkem na SEO, nenajdeš lepší místo. Tak pošli CV – dveře do Proficia jsou ti tentokrát otevřené i bez praxe.

Pozice

Part-time

Město

Brno
Mám zájem

Jako student nebo absolvent to určitě znáš – bez zkušeností se zajímavá práce v oboru shání těžko. I proto je naše pozice SEO Consultant Junior tak výjimečná: předchozí praxi můžeš nahradit entusiasmem a odhodláním se vzdělávat takříkajíc „za pochodu“. Dokážeš nám, že to se SEO myslíš vážně?

Co se v SEO týmu naučíš

Nabízíme ti 80 hodin práce měsíčně s pozvolným růstem. Budeš se postupně učit, co obnáší práce samostatného SEO specialisty. 

Tak hezky postupně, čím u nás začneš:

 • Nejprve se dostaneš k získávání zpětných odkazů. Jde o vymýšlení strategií, vyhledávání příležitostí i realizaci navržených strategií. Zjistíš, jak funguje monitoring zmínek, aby nám žádný výskyt relevantních pojmů neunikl. Zapojíš logické uvažování, plánování a komunikaci.
 • Brzy na to se společně dostaneme k tématu správy firemních profilů na Google.cz a Seznam.cz. Naučíš se je spravovat a vyhodnocovat jejich výkon.
 • Až budeš mít v malíku firemní profily, tak se ponoříme do analýzy klíčových slov. Jedině tak dokážeš zjistit, co uživatelé na webu vlastně hledají.
 • Po zpracované klíčovce navážeme tím, že se naučíš s analýzou pracovat, abys podle ní dokázal/​a obsahově ladit web. Počítej s tím, že zapojíš mimo jiné svou schopnost pracovat s textem.
 • Jakmile se pro tebe obsahové SEO stane hračkou, přijde čas na technickou stránku věci. Zjistíš, o co se postarat, aby weby našich klientů byly pro vyhledávače lákavým soustem.
 • A poslední krok? Samostatná pozice SEO Consultant a kariéra před tebou.

Chci poslat CV

V SEO týmu Proficia jsem začínala pracovat už při studiu marketingové komunikace na univerzitě ve Zlíně. Postupně jsem se zapojila do zpracování analýz a plánování strategií pro klienty. 

Teď po promoci jsem plynule přešla na full-time. Bez stresu díky zkušenostem, které už mám.

Anna Kudláčková

SEO Consultant

Co by ti nemělo chybět

 • Máš prostor pracovat přibližně 80 hodin měsíčně. Zpočátku méně, později klidně více. Kvůli kvalitnímu zaškolení je potřeba chodit do našich brněnských kanceláří, kde se ti budou věnovat kolegové ze SEO týmu. Časově se dokážeme přizpůsobit.
 • Máš základní povědomí o tom, co je a jak funguje SEO. Nemusíš mít praktické zkušenosti, ale znáš alespoň základní pojmy jako linkbuilding, externí odkaz nebo klíčové slovo. Důležitý je hlavně tvůj opravdový zájem - proniknout do SEO světa a vodit vyšší návštěvnost.
 • Máš zájem o dlouhodobou spolupráci a chceš se v SEO rozvíjet. V Proficiu se budeš učit od profíků v oboru. Rádi tě zapojíme do týmu a ukážeme, jak funguje praxe. Od tebe na oplátku potřebujeme cítit odhodlání a chuť pokračovat na pozici zkušené SEO specialistky či specialisty.
 • Můžeme se tebe spolehnout a dodržuješ stanovené termíny. Na tvoje úkoly bude navazovat práce dalších lidí v týmu a deadliny, které garantujeme klientovi. Jsi flexibilní po celý rok.
 • Komunikace je tvá silná stránka. Počítej s tím, že budeš denně komunikovat s kolegy z Proficia, s klienty i s lidmi z redakcí. Tvoje e-maily mají hlavu a patu a nebojíš se věci řešit po telefonu.
 • Umíš si organizovat práci a zvládneš samostatně realizovat dílčí tasky, které dostaneš ke zpracování. Kolegové ti budou pomáhat, ale potřebujeme, abys citíl/​a zodpovědnost za svěřenou práci.
 • Bude se hodit, když se domluvíš anglicky nebo německy. Čím dál víc pracujeme pro klienty ze zahraničí, což pro tebe může být další cenná zkušenost.
 • Máš ve věcech pořádek a systém. Projekty si vedeme v Asaně, na trackování času máme Clockify a hodně komunikujeme přes Slack. Co si domluvíme, to musí platit.

Na jakých projektech se budeš podílet? V naší nové case study přesně zjistíš, čemu všemu se v SEO věnujeme.

Přečíst článek

S kým budeš nejvíc spolupracovat

SEO tým u nás vede Michal Kašpar. Oboru se věnuje od roku 2010 a v Proficiu pracuje už bezmála deset let. Co ho na tom stále baví? „Na SEO mám nejradši, když vidím výsledky své práce. Zvolím strategii a sleduji, jak se klientovi moje aktivita vyplácí. Je to kreativní práce.“

V týmu chci mít lidi, kteří opravdu pracují na svém rozvoji. Každý touží dosahovat těch nejlepších výsledků a dalšího takového člověka hledáme. Kdo je druhý, zaostává za tím prvním, a to si přece nikdo nepřeje.

Tak se pojď učit od těch nejlepších do Proficia.

Michal Kašpar

Michal Kašpar

SEO Director

Co tě čeká v týmu

SEO tým má teď 8 členů a dva psy k tomu. Pro naše klienty hledáme cesty, jak být na internetu vidět, získávat organickou návštěvnost a objevovat se na prvních příčkách ve vyhledávání. 

Setkat se u nás můžeš se všemi hlavními oblastmi optimalizace pro vyhledávače a zkušenost máme s malými i velkými mezinárodními projekty. Umíme pro klienty Proficia zpracovat analýzu klíčových slov, zapracovat je do jejich webu a jsme k dispozici i při výzvách jako je expanze nebo redesign celých stránek. V SEO to zkrátka žije a o zábavu nemáme nouzi!

Chci dělat SEO

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 10 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Ve formuláři níže přilož CV nebo vyplň odkaz na tvůj LinkedIn profil. Přidej pár vět o sobě a proč tě zajímá zrovna SEO.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

Nepotřebujeme nutně jak CV, tak i profil na LinkedIn. Stačí nám jen jedno z toho a výběr necháme na Vás.
LinkedIn nebo životopis
Budeme rádi, když v pár větách popíšete, proč si myslíte, že by to mezi námi mohlo fungovat 😊 Oceníme i informaci o možném datu nástupu.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.