Hledá se SEO Copywriter Junior

V Proficiu máme nabídku, která tu dlouho nebyla. Chceš získat cenné zkušenosti z online marketingu a specializovat se na SEO? Na částečný úvazek hledáme nadanou studentku nebo studenta, který umí dobře psát články a chce se naučit víc o SEO. Maximální dávka uplatnění zaručená.

Pozice

Part-time

Město

Brno
Mám zájem

Jaké budeš mít hlavní úkoly?

Práce ti zabere 40 až 80 hodin měsíčně. Budeš se pořád učit něco nového a hodně komunikovat s týmem. Tak alespoň v krátkosti, čemu se u nás budeš nejvíc věnovat:

 • Budeš psát texty na zadaná témata. Samozřejmě musí být gramaticky bezchybné a maximálně čtivé. Máme klienty z nejrůznějších oborů, takže obsah bude pestrý. Jde o články na weby klientů nebo PR články, takže skvělá průprava pro další práci copywritera.
 • Tvým oblíbeným společníkem se stane analýza klíčových slov. Výsledky budeš zpracovávat do svých textů a taky se budeš učit, jak taková analýza vzniká.

Chci poslat CV

Co by ti nemělo chybět

 • Máš prostor pracovat 40 až 80 hodin měsíčně. Kvůli kvalitnímu zaškolení je potřeba chodit do našich brněnských kanceláří, kde se ti budou věnovat kolegové ze SEO týmu.
 • Máš základní povědomí o tom, co je a jak funguje SEO. Nemusíš mít praktické zkušenosti, ale znáš pojmy jako linkbuilding, organické vyhledávání nebo klíčová slova. Zvládneš samostatně zrealizovat dílčí tasky, které dostaneš ke zpracování.
 • Už máš za sebou nějakou copywriterskou praxi, například z blogu. Píšeš gramaticky správně a stylisticky čistě. Víš, co je perex i mezititulek. Rádi se na tvoje texty podíváme a počítej i s nějakým úkolem.
 • Můžeme se na tebe spolehnout a dodržuješ stanovené termíny. Na tvoje úkoly bude navazovat práce dalších lidí v týmu a deadliny, které garantujeme klientovi. Jsi flexibilní po celý rok.
 • Chceš se v SEO dál rozvíjet a učit se od profíků v oboru. Rádi tě zapojíme do týmu a ukážeme, jak funguje praxe. Od tebe na oplátku potřebujeme cítit opravdový zájem a chuť stát se specialistou.
 • Bude se hodit, když se domluvíš anglicky nebo německy. Čím dál víc pracujeme pro klienty ze zahraničí, což pro tebe může být další cenná zkušenost.
 • Komunikace je tvá silná stránka. Počítej s tím, že budeš denně komunikovat s kolegy z Proficia, případně s klienty. Umíš jasně formulovat text a máš vyladěný psaný projev.
 • Máš ve věcech pořádek a systém. Projekty si vedeme v Asaně, na trackování času máme Clockify a hodně komunikujeme přes Slack. Co si domluvíme, to musí platit.

Přečti si naše nové case studies a přesně uvidíš, jak a na čem pracujeme.

Přejít na články

S kým budeš nejvíc spolupracovat

SEO tým u nás vede Michal Kašpar. Oboru se věnuje od roku 2010 a v Proficiu pracuje už bezmála deset let. 

Na SEO mám nejradši, když vidím výsledky své práce. Zvolím strategii a sleduji, jestli se klientovi moje aktivita vyplácí. Je to kreativní práce.

Michal Kašpar

Michal Kašpar

SEO Director

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 10 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Ve formuláři níže přilož CV nebo vyplň odkaz na tvůj LinkedIn profil. Přilož i ukázky svých textů nebo článků.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

Nepotřebujeme nutně jak CV, tak i profil na LinkedIn. Stačí nám jen jedno z toho a výběr necháme na Vás.
LinkedIn nebo životopis
Budeme rádi, když v pár větách popíšete, proč si myslíte, že by to mezi námi mohlo fungovat 😊 Oceníme i informaci o možném datu nástupu.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.