Přejít na obsah

Hledá se zkušený SEO Consultant

Máš za sebou prokazatelné úspěchy v SEO rozvoji svých klientů? Už u nich nemáš, co zlepšovat, hledáš kam se posunout? Proficio neustále roste a SEO tým není výjimkou. Aktuálně potřebujeme do týmu dalšího zkušeného SEO specialistu, který si vezme na starost některé naše SEO projekty.

Pozice

Part-time / Full-time

Město

Naše kanceláře / Remote

Máme kanceláře v Brně, Praze, Ostravě, Plzni i Českých Budějovicích.

Adresy kanceláří

Mám zájem

Nabízíme 80+ hodin práce měsíčně s pozvolným růstem klidně až na full-time. Jde o kompletní práci na rozvoji našich klientů, plánování jejich aktivit, realizaci i reporting. Na nic z toho ale nebudeš sám. Na klientech budeš spolupracovat s dalšími členy týmu, abys mohl projektům věnovat dostatečný prostor.

Jaké budeš mít hlavní úkoly?

Jako zkušený SEO konzultant jistě víš, co dobře odvedená práce obnáší. Tak aspoň v krátkosti, čemu se u nás budeš nejvíc věnovat:

 • Návrhy strategie SEO rozvoje a koordinace jeho realizace. Samotný návrh strategie dle cílů stanovených klientem je jen začátek. Dál musíš dohlédnout na to, že se vše skutečně dostane i do realizace. Bez toho neuvidíš výsledky své práce.
 • Komunikace jako základ. Ať se jedná o jednání s klienty nebo s dalšími kolegy. Zakládáme si na kvalitě i rychlosti reakcí. Komunikaci se tedy nevyhneš.
 • U nás na to nejsi sám. Na projektech můžeš dílčí úkoly řešit s dalšími kolegy z týmu. Ale i samotnou strategii můžeš v rámci týmu prodiskutovat. Přeci jen více hlav více ví.
 • Nemusíš být datový analytik, ale vyhodnocování dopadů navržených kroků je neodmyslitelnou součástí práce SEO konzultanta. Pravidelně budeš analyzovat průběžný stav a podle toho upravovat svoji strategii. Interní reporty i reporty pro klienta jsou tak nutností.
 • Kontinuální práce, která má výsledky. Že bez práce nejsou koláče, platí od nepaměti. Musíš zvládnout realizovat všechny dílčí oblasti nutné v rámci SEO rozvoje. Ať už se jedná o analýzu klíčových slov, řešení on-page (technické i obsahové) i off-page SEO.
 • Navíc ti dáme možnost podílet se i na velkých mezinárodních projektech, které nás pořádně prověří nejen po odborné, ale i jazykové stránce. 
 • A budeme rádi, pokud se zapojíš i do veřejných školení a publikací case studies za Proficio. Rozvoj je pro nás klíčový, takže chceme naše lidi neustále posouvat. Rozhodně dostaneš prostor pro studium novinek, které můžeš zkoušet na našich klientech. 

Chci poslat CV

Co by ti nemělo chybět

 • Máš prostor pracovat alespoň 80+ hodin měsíčně, klidně ale i více. Většina SEO týmu funguje v Brně, ale když se domluvíme, můžeš pracovat remote.
 • Máš prokazatelné zkušenosti s agendou seniorního SEO specialisty. Víš, kde hledat data a jak s nimi pracovat. Nástroje jako Collabim, Screaming Frog, Ahrefs nebo Marketing Miner tě nemůžou zaskočit.
 • Dokážeš se hned samostatně zapojit do klientských projektů. Víš, jak analyzovat výchozí stav (KWA, obsahový i technický audit, audit odkazového profilu) a navrhnout cíle a konkrétní kroky, které povedou k úspěchu. 
 • Máš komplexní přehled a dáváš věci do souvislostí. Nehledáme člověka, který má pouze znalost dílčích analýz. Na seniorské pozici je potřeba se neustále dívat na výsledky v kontextu. Projekty skutečně rozvíjíme, nechceme si jen odškrtnout další audit. Proto musíš přemýšlet, co udělat navíc a proč. 
 • Domluvíš se anglicky nebo německy a jsi schopný pracovat i pro klienty ze zahraničí.
 • Sleduješ trendy, jsi motivovaný a chceš se posouvat k lepším výsledkům. Rosteme společně.

Rádi propojujeme SEO komunitu. Tentokrát třeba prostřednictvím našeho článku o výhledech na rok 2023. 

Přečíst článek

S kým budeš nejvíc spolupracovat

SEO tým u nás vede Michal Kašpar. Oboru se věnuje už od roku 2010 a trochu ti ho představíme: „Na SEO mám nejradši, když vidím výsledky své práce. Zvolím strategii a sleduji, jestli se klientovi moje aktivita vyplácí – posouvají se stránky v SERPu, chodí na web víc lidí, stávají se z návštěvníků zákazníci? Je to kreativní práce. A protože se vyhledávače pořád zlepšují, nestačí, když se člověk jednou naučí základní SEO pravidla a pak už jen jede ze setrvačnosti.“

 

V Proficiu máme klienty z různých oborů, takže se určitě nebudeš nudit. Dílčí věci můžeš dělat ve spolupráci s kolegy a celkový projekt konzultovat napříč celým týmem. I tím, že si vzájemně předáváme zkušenosti, se všichni posouváme.

Michal Kašpar

Michal Kašpar

SEO Director

Většina SEO týmu využívá kanceláře v Brně a bude fajn, když se občas přidáš. Jinak můžeš pracovat odkudkoli nebo využívat i zázemí našich kanceláří v Praze, Ostravě nebo Českých Budějovicích.

Remote režim nám funguje díky důslednému plánování a online komunikaci. Používáme hlavně Slack a Asanu a na trackování času máme Clockify.

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 10 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Po práci legraci
Po práci legraci

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Ve formuláři níže přilož CV nebo vyplň odkaz na tvůj LinkedIn profil. Rádi se podíváme na tvou dosavadní práci, takže můžeš přiložit i portfolio svých projektů.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

LinkedIn nebo životopis
Budeme rádi, když v pár větách popíšete, proč si myslíte, že by to mezi námi mohlo fungovat 😊 Oceníme i informaci o možném datu nástupu.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.