Hledáme juniora na webovou analytiku

Pozice je vhodná pro juniory.

Baví tě práce s daty, grafy a zkoumání webů? Přidej se k našemu analytickému týmu! Hledáme někoho na part-time, klidně studentku/​studenta, kterému nechybí analytické a technické myšlení. A když to bude oboustranně klapat, časem spolupráci rádi rozšíříme. Co myslíš, bavilo by tě to?

Co budeš dělat

 • Pracovat s nástroji pro webovou analytiku jako Google Analytics nebo Google Tag Manager
 • Definovat cíle online projektů a nastavovat jejich měření
 • Vizualizovat data v Data Studiu nebo Power BI
 • Vyhodnocovat výkon webu, kampaní nebo AB testovat stránky

Víme, že žádný učený z nebe nespadl – pod křídla si tě vezmou zkušenější kolegové a se vším ti pomůžou. Na oplátku ale čekáme pořádný zápal. 💪 

Koho potřebujeme

 • Nadšence do analytiky a čísel. Naučíš se zvládnout se zorientovat v nastavení analytiky webu, prohlédnout data a upozornit na případné nedostatky. K tomu patří i vizualizace a vyhodnocení výsledků.
 • Vyhledáváme uchazeče, kteří mají zmáknuté základy HTML a JavaScriptu, ale nemusíš být žádný nabušený programátor/​ka.
 • Učenlivého kolegu. Pokud bude spolupráce fungovat, do budoucna nám můžeš pomáhat budovat vlastní analytické nástroje, nasazovat měřící kódy nebo řešit data science. V případě, že tě zajímá marketing, automatizace, machine learning a AI, můžeš se u nás posouvat i tímhle směrem.
 • Spolehlivého parťáka. Aktuálně hledáme výpomoc na part-time, bude to zhruba 60 – 80 hodin měsíčně. Pokud ale všechno půjde jako po másle, můžeme se pobavit o práci na plný úvazek.

Plusové body (ale obejdeme se bez toho)

 • Zkušenosti s Google Analytics, GTM nebo Data Studio
 • Základy v SQL, Pythonu nebo Rku
 • Vzdělání/​zkušenosti/​zájmy spojené s BI, e‑commerce, online marketingem, statistikou nebo webovou analytikou

Kdo bude tvůj šéf

Hlavou týmu a tvým budoucím šéfem je Lukáš, který má na starosti analytické oddělení v PROFICIU. K dispozici ti budou taky kolegové Tomáš a Petr, kteří jsou specialisté na webovou analytiku a mají letité zkušenosti. Budeš součástí datového oddělení, které má aktuálně 10 členů.

Kdo jsme

Za 8 let působení v online marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Náš tým tvoří přes 100 odborníků na online marketing a pro každou oblast máme specialistu, který se jí věnuje naplno. Pobočky PROFICIA najdeš v Brně, Praze, Ostravě a Českých Budějovicích.

Od začátku nám bylo jasné, že marketing se bez dat a automatizace neobjede. Proto jsme postupem času budovali i analyticko-technické oddělení. Dnes nás v něm pracuje už 10 a určitě se chceme dál rozvíjet. Hledáme proto dalšího člena týmu.

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

 1. Tým – V PROFICIU máme společné cíle. Pomůžeme ti zlepšovat se. Zároveň musíš i ty umět podat pomocnou ruku. Je pro nás důležitý respekt a otevřenost. 
 2. Svoboda a spolehlivost – Nemáme pevnou pracovní dobu. Můžeš pracovat z domu, kavárny nebo od bazénu. O to zodpovědnější přístup ale očekáváme.
 3. Proklientský přístup – Záleží ti na tom, aby naše práce dávala smysl a klientovi se z dlouhodobého hlediska vyplácela. Náš zákazník, náš partner.
 4. Entuziasmus – Proaktivita, zájem, nasazení. Aktivně přicházíš s nápady a s kolegy sdílíš svoje know-how i novinky z oboru. 

Myslíš si, že hledáme právě tebe?

Napiš nám proč bychom měli vybrat zrovna tebe a spolu s CV pošli e‑mail na adresu eva.necasova@proficio.cz. Možná to pak budeš právě ty, kdo rozšíří náš tým.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly