Skip to main content

Hledá se Media Planner

Kolegové ve Strategy týmu mají práce nad hlavu, a tak potřebujeme novou posilu na media planning a vyhodnocování mediálních kampaní

Pozice

Part-time / full-time

Město

Naše kanceláře / Remote

Máme kanceláře v Brně, Praze, Ostravě, Plzni i Českých Budějovicích

Adresy kanceláří

Mám zájem

Pokud máš s online reklamou zkušenosti jako specialista nebo account, může to pro tebe být nová meta a odrazový můstek pro další kariéru marketingového stratéga. V Proficiu nedáme bez důkladné strategie ani ránu, takže těžko najdeš lepší místo, kde se zdokonalovat.

Jaké budeš mít úkoly?

Náplň práce se bude měnit podle toho, jaké klienty nebo tendry dostaneš na starost. Svou pozornost budeš dělit mezi strategické plánování kampaní a následnou exekuci. Nuda ani rutina tak určitě nehrozí a dostaneš se k projektům pro nejrůznější brandy. Čemu se u nás budeš nejvíc věnovat?

 • Návrhy mediální strategie pro stávající i nové klienty. Podle zadání Client Success Managera nebo Account Stratéga připravíš a okomentuješ postup, výběr médií a rozdělení budgetu. Jakmile klient schválí, budeš dohlížet na realizaci.
 • Příprava mediaplánu a nastavení KPIs. Společně se specialisty na Digital Ads nachystáš kampaně, pustíš je do realizace a budeš vyhodnocovat jejich výsledky. V GA4, Looker Studiu a reklamních platformách se musíš vyznat i poslepu.
 • Kampaň budeš mít pod dohledem od jejího naplánování až po realizaci a reporting. Na jedné straně budeš komunikovat s klientem a na druhé s médii. Díky tomu dobře uvidíš výsledky své práce a můžeš se rychle zlepšovat.
Digital Ads tým v akci
Digital Ads tým v akci

Co by ti nemělo chybět

 • Máš prostor pracovat alespoň 80+ hodin měsíčně, klidně ale i více. Většina Strategy týmu funguje v Brně nebo Praze, když se ale domluvíme, můžeš pracovat remote.
 • Máš alespoň 2letou zkušenost s agendou PPC nebo RTB specialisty nebo s pozicí accounta v digitální agentuře. Víš, jak se chystají, řídí i optimalizují online kampaně. V Proficiu na nic z toho nebudeš sám, ale pro efektivní průběh je potřeba mít přehled o práci kreativců, analytiků nebo projekťáků.
 • Dokážeš se hned samostatně zapojit do klientských projektů. Znáš reklamní formáty, cílové skupiny a vyznáš se v nabídce médií. Je potřeba vyhodnotit nejvýhodnější variantu? Umíš si to spočítat. Pokud už máš širší znalost strategic planningu, určitě toho využijeme pro větší projekty.
 • Víš, že výkon není všechno, a máš za sebou i brandové kampaně. Dokážeš dát zpětnou vazbu k připravené kreativě pro bannery nebo videa a máš i vlastní nápady.
 • Máš komplexní přehled a dáváš věci do souvislostí. Budeš rovnocenný partner pro kolegy specialisty i pro klienta. Potřebujeme se na tebe spolehnout při práci v týmu i během prezentace nebo na callu s klientem.
 • Domluvíš se anglicky nebo německy a máš chuť začít pracovat i pro klienty ze zahraničí. 
 • Sleduješ trendy v e‑commerce a chceš se posouvat k lepším výsledkům. Rosteme společně.

Chci poslat CV

S kým budeš nejvíc spolupracovat

Nejvíc v kontaktu budeš s Tomášem Kadlecem. V oblasti marketingové komunikace se pohybuje už od roku 2003, z toho poslední tři roky jako Strategic Planner v Proficiu.

Jak Tomáš říká, práce ve Stategy týmu je o hledání cest, jak efektivně oslovit nové zákazníky, partnery nebo i zaměstnance našich klientů. A není to zdaleka jen v online oblasti. 

„Ve spolupráci s projektovými manažery, stratégy a specialisty plánujeme kampaně, ale také se podílíme na jejich realizaci a vyhodnocení. Mám možnost pracovat pro zajímavé klienty a značky. Právě příležitost udávat směr jejich komunikaci mě vždy naplňovala a věřím, že bude i naplňovat i tebe.“

Týmová práce v Proficiu
Týmová práce v Proficiu

Chceš se v marketingu posunout dál? Kde jinde než v jedné z nejrychleji rostoucích agentur, která postupně prošla transformací na kulzultační skupinu spojující tři firmy. Zapojíš se do spoluprací s mezinárodním významem i přesahem. Bude to náročné, ale nudit se rozhodně nebudeš.

Tomáš Kadlec

Strategic Planner

Většina Strategy týmu využívá kanceláře v Brně a bude fajn, když se občas přidáš. Jinak můžeš pracovat odkudkoli nebo využívat i zázemí našich kanceláří v Praze, Ostravě nebo Českých Budějovicích.

Remote režim nám funguje díky důslednému plánování a online komunikaci. Používáme hlavně Slack a Asanu a na trackování času máme Clockify.

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 9 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě a Českých Budějovicích. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Po práci legraci
Po práci legraci

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Pošli CV na e‑mail eva.necasova@proficio.cz a přidej ukázky svých projektů. Určitě se o nich budeme bavit osobně.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

eva.necasova@proficio.cz