Optimalizace pro vyhledávače zboží

Potřebujete na svůj e-shop přivést více lidí, kteří mají zájem o vaše zboží? Máte problém s tím, že na webech Heureka.cz a Zboží.cz nedosahujete požadovaných výsledků nebo si chcete být jistí, že získáváte maximum? Chcete ve vyhledávačích zboží dosáhnout na lepší pozice než má konkurence? Provedeme analýzu výkonnosti vašeho e-shopu a navrhneme možnosti zlepšení.

 S čím pomáháme:

  • analýza výchozího stavu produktového feedu
  • návrh oprav a případná realizace pomocí aplikace Mergado
  • průběžné vyhodnocování úspěšnosti změn

Vyhledávače zboží jsou agregátory produktů z e-shopů, které návštěvníkům umožňují vyhledávání v jejich sortimentu včetně možností jejich porovnávání z hlediska ceny, dopravy a dalších parametrů. Optimalizace pro tyto systémy může velmi napomoci v dosažení lepších pozic, než má konkurence a tedy i zvýšení počtu návštěv a objednávek.

Výhody optimalizace vyhledávačů zboží

Rychlý výsledek – vyhledávače na změny provedené ve feedu e-shopu poměrně rychle zareagují a tak jsou výsledky úprav vidět brzy a navíc jsou velmi dobře měřitelné.

Relevantní návštěvníci – vyhledávače cílí zpravidla na uživatele v poslední fázi nákupního cyklu, tj. uživatele, kteří zpravidla jen hledají obchod k zakoupení vybraného produktu. Přivedení tohoto návštěvníka na web je tak velmi cenné.

Kontrola nad výdaji – velmi pokročilé možnosti nastavení limitů útraty za celý e-shop, jednotlivé produktové kategorie i konkrétní produkty, možnost vyloučení produktů s nedostatečnou marží, to vše napomáhá vyšší rentabilitě.

MergadoJsme certifikovaný partner Mergado – aplikace pro audit, optimalizaci a správu kampaní na vyhledávačích zboží.