Redesign webu z pohledu SEO

Redesign se dá zjednodušeně popsat jako přechod ze zaběhnutého webu na nový. Často se jedná o výrazné zásahy do vzhledu, obsahu, struktury i technického řešení. Takové změny s sebou z pohledu SEO přináší nejedno úskalí. Pokud vše včas nepodchytíte, může to mít na web dlouhodobý negativní dopad.


Nejčastější chyby při redesignu webu

Důvodů pro změnu může být hned několik. Tím hlavním bývá touha po něčem novém a lepším. Bohužel se ale můžete dopustit chyb, které způsobí pravý opak.

Správná indexace

Často opomíjená věc. Pohlídáme, aby robot chodil pouze tam, kam potřebujeme. Definujeme pravidla nastavení zákazů indexace a procházení. Díky tomu se vyhneme nežádoucím duplicitám nebo zobrazování nechtěných stránek ve výsledcích vyhledávání.

Tvorba URL adres

Pokud byste si měli zapamatovat jedinou informaci, pak tím bude, že URL adresy by měly zůstat neměnné. Při redesignu se je vždy snažíme zachovávat. Z naší zkušenosti je to nejbezpečnější řešení. V případě, že adresu opravdu potřebujete změnit, nezapomeňte využít stavový kód 301.

Design nad obsah

Vzhled webu by měl návštěvníky na první pohled zaujmout. Nedávejte ale přednost designu nad obsahem. Nemažte například cenné texty, které jsou pro roboty zdrojem k hodnocení vašeho webu. Spíš se zamyslete nad tím, jak je efektivně zkrátit a restrukturovat.

Pusťte se do redesignu s námi

Dodržujeme ověřený postup, který je zárukou dobrého výsledku. Poradíme si s krabicovým řešením i webem na míru. Ani velikost projektu není rozhodující. Pomáhali jsme s menšími projekty i těmi, které přesahovaly hranice státu. Zkušenosti máme také s rebrandingem – kompletní změnou domény. Spolupracujeme s vývojáři, copywritery, UX a dalšími specialisty. Výsledkem je komplexní řešení.

Analýza současného stavu

Odhalíme, jak si web stojí po technické stránce. Na základě této analýzy určíme slabá a silná místa stránek a navrhneme vhodné řešení. Budete mít přehled o tom, co je dobré zachovat a na co si dát pozor.

Příprava dokumentů pro vývojáře

Spolupráce s dalšími specialisty je nezbytná. Abychom šli společně ruku v ruce, připravíme pro vývojáře zadání k realizaci celého redesignu.

Kontrola a konzultace

Celý proces postupně vyhodnocujeme a analyzujeme. Případné problémy chceme podchytit hned v zárodku, a tím minimalizovat škody.

Realizace redesignu

Aby vše proběhlo hladce, kontrolujeme práci před i po spuštění nového webu. V případě komplikací okamžitě reagujeme a s vývojářem řešíme opravy.

Postaráme se o hladký průběh redesignu webu