Hledáme Business Development Managera

Je tvoje parketa online marketing/​sales a pohybuješ se v tomto oboru alespoň 3 roky? Nepřestáváš se vzdělávat, sleduješ novinky a znáš lidi z oboru? Pak pro tebe máme skvělou příležitost prezentovat Proficio u nových klientů. 

Pozice

Full-time

Region

celá ČR / Remote

Máme kanceláře už v pěti státech Evropy.

Adresy kanceláří

Mám zájem

Jaký bude tvůj úkol

 • Navazovat vztahy a hledat příležitosti pro nový business. Máme dlouholeté know-how a zkušený tým specialistů.

Digital Ads tým v akci
Digital Ads tým v akci

5 důvodů, proč Business Development manažeři preferují Proficio

1. Špičkoví specialisté za tvými zády

Zásadním kritériem pro každého business developera je kvalita produktu nebo služeb. V Proficiu se můžeš opřít o vědomosti více než 150 specialistů, kteří patří ke špičce v oboru, přednášejí na konferencích, jsou zvaní do podcastů a publikují v médiích. Budeš-li potřebovat, pomohou ti při jednáních s klienty. 

2. Flexibilita času i místa

Ať jsi digitální nomád nebo rád pracuješ každý den v kanceláři, umíme si vzájemně vyhovět. Důležité je pro nás nadstandardní dodání výsledku a jinak záleží na tobě, odkud a kdy odvedeš svou práci. 

3. Leader v pravém smyslu slova

Lidé si většinou vybírají práci podle svého šéfa. U nás tě povede Petr Němeček, který je známou tváří českého B2B obchodu. Před Proficiem pracoval 5 let jako obchodní ředitel v Antee. 

Byl taky ambasadorem Business Animals – největší komunity obchodníků v Česku. Ta ho na svém LinkedIn profilu v dubnu 2023 zařadila mezi 8 nejzajímavějších osobností českého LinkedIn sales prostředí. Příležitostně mentoruje majitele firem, obchodní ředitele a obchodníky v rámci programu Business Inkubátor. Podívej se, co o spolupráci s Petrem říkají jeho současní či bývalí kolegové. 

Ať budeš pracovat z našich kanceláří nebo z domova, je pro nás důležité, aby od začátku vše klapalo. Můj tým a rozvoj jeho členů je pro mě vždycky priorita. Chceš se přidat? Tak se ozvi!

Petr Němeček

Petr Němeček

Business Development Director

4. Propracovaný tříměsíční adaptační plán

Petr pro tebe má přichystaný detailní adaptační plán, díky kterému budeš přesně vědět, co máš každý den/​týden/​měsíc dělat. Nehrozí tak, že nastoupíš a hodíme tě do vody. Provedeme tě základy a po 3 měsících z tebe uděláme člověka, který je schopný pracovat s klienty samostatně. 

5. Zázemí silné skupiny

Proficio tvoří společnosti Proficio, Databy a Porta, a to dává celé skupině široký záběr v možnosti spolupráce s klienty. Navíc máme řadu klientů i v zahraničí, takže s námi můžeš zlepšovat svoje jazykové dovednosti a vyzkoušet si práci pro klienty z jiné země. 

Chci poslat CV

Co by ti nemělo chybět

 • Máš aspoň 3 roky praxe v obchodní profesi, ideálně z oblasti online marketingu. Potřebuješ mít široký přehled, protože denně budeš s klienty diskutovat o strategiích, vyhodnocování marketingových investic nebo o vývoji trhu.
 • Bez proaktivity a nadšení to nepůjde. Jak říká Petr: „Raději budu krotit divokého koně než líného kopat do zadku“. 😀 
 • Máš obchodního ducha. Budeš jednat s potenciálními zákazníky a přivádět je do našeho portfolia spokojených klientů. Mezi ně už patří například Direct pojišťovna, Shoptet, Klimatex, Ytong nebo SledovaniTV.
Týmová práce v Proficiu
Týmová práce v Proficiu

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 10 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Plzni, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Ve formuláři níže přilož CV nebo vyplň odkaz na tvůj LinkedIn profil. Rádi se podíváme na tvou dosavadní práci, takže můžeš přiložit i portfolio svých projektů.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme rozhovor o tvém dalším profesním rozvoji. Domluvíme se na termínu 60minutové online schůzky, samozřejmě v čase, který ti vyhovuje.
 3. Celý výběr zahrnuje 3 až 4 kola rozhovorů a končíme zpravidla do 14 dní od prvního online setkání.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

Nepotřebujeme nutně jak CV, tak i profil na LinkedIn. Stačí nám jen jedno z toho a výběr necháme na Vás.
LinkedIn nebo životopis
Budeme rádi, když v pár větách popíšete, proč si myslíte, že by to mezi námi mohlo fungovat 😊 Oceníme i informaci o možném datu nástupu.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.