Hledá se Head of RTB

Jsi seniorní RTB specialista nebo specialistka, perfektně ovládáš DV360 a CM360 a máš chuť své znalosti předávat dál? Hledáme člověka, který nám pomůže s těmi nejnáročnějšími klienty a bude celý RTB tým posouvat kupředu.

Pozice

Full-time

Město

Brno / Praha

Máme kanceláře v Brně, Praze, Ostravě, Plzni i Českých Budějovicích

Adresy kanceláří

Mám zájem

Na tuto pozici sháníme opravdu zkušeného člověka, který se nebojí výzev. Budeš mít na starost komplexní projekty a očekávat budeme aktivní a inovativní přístup. Pokud už tedy znáš reklamní systémy nazpaměť, chceš spravovat složité klienty a předávat své know-how dál, je tohle pozice přesně pro tebe.

Jaké budou tvé úkoly

 • V GMP systémech budeš spravovat ty nejkomplexnější klienty z našeho portfolia.
 • Tvým úkolem bude také podporovat zbytek týmu – u složitějších klientů nebo pro juniorní kolegy budeš stát v pozici supervizora.
 • Na starosti budeš mít rozvoj celého týmu, předávání know-how a školení.
 • Budeš navrhovat a následně implementovat řešení pro různé (často nestadardní) situace na míru našim klientům.
 • Chtěli bychom, abys k plánování kampaní a tendrovým nabídkám přistupoval/​a inovativně

Chci poslat CV

PPC tým v akci
PPC tým v akci

Co by ti nemělo chybět

 • Máš perfektní znalosti platformy DV360 a CM360 a v ideálním případě i přesah do SA360, případně dalších nástrojů v rámci Google Marketing Platform. 
 • Znáš souvislosti mezi různými marketingovými kanály a umíš navrhnout smysluplnou a komplexní strategii
 • Dokážeš přijít s neotřelým a nestandardním řešením a testovat nové formáty.
 • Nezalekneš se ani problémů v systémech a umíš být oporou pro ostatní členy týmu.
 • Dokážeš komplexně vyhodnotit kampaně a na základě výsledků dodat klientovi vhodná doporučení. Ideálně máš taky přesah do kreativy a umíš posoudit její vhodnost a efektivitu. 
 • Neobejdeš se ani bez dobrých komunikačních a prezentačních dovedností – kromě komunikace s klienty budeš totiž úzce spolupracovat i s celým týmem. 
 • Výhodou bude, pokud máš zkušenost i s dalšími systémy a nástroji (Adform, Amazon Ads, Double Verify, IAS, Scibids)

Hledáme ideálně člověka na full-time, ale pokud preferuješ zkrácený úvazek, jsme otevření dohodě. Stejně tak budeme rádi, když se s tebou budeme potkávat v našich kancelářích v Praze nebo Brně, ale ani remote práce u nás není problém.

Seznam se s Gabčou
Seznam se s Gabčou

S kým budeš spolupracovat

Honza Svoboda pracuje na pozici PPC Team Leadera. V online marketingu si toho za 6 let praxe vyzkoušel opravdu hodně a v Proficiu má teď na starosti brandovou část DIGADu.

Naším společným cílem bude zvyšovat expertízu v RTB týmu a ručit za to, že odvádíme tu nejlepší práci na trhu. Pokud máš spoustu know-how, které chceš sdílet, chceš pracovat na velkých projektech a pořád se posouvat dál, budu se moc těšit na viděnou u pohovoru!

Jan Svoboda

Jan Svoboda

PPC Team Leader

Seznam se s Gabrielou Keprtovou, která v Proficiu pracuje už téměř tři roky a působí na pozici Programmatic Team Leader. Se svým týmem spravuje hlavně brandové a prospectingové kampaně v obsahové síti, na Youtube nebo Spotify. Dostanou se i k perličkám typu DOOH. Právě s Gabrielou budeš v úzkém kontaktu a budete společně pracovat na našich nejsložitějších projektech.

Stále něco testujeme a zkoušíme nové věci. Programmatic nabízí širokou škálu reklamních formátů a možností cílení. Takže pokud tě baví různorodá práce, chceš se učit a vymýšlet, jak udělat věci jinak a lépe, je pro tebe RTB to pravé.

Gabriela Keprtová

Gabriela Keprtová

Programmatic Team Leader

Co tě čeká v týmu 

RTB tým má aktuálně 4 členy, kteří se starají o programmatic nákup reklamních ploch pro klienty Proficia. Jedná se především o brand awareness kampaně, ve kterých se snažíme zaujmout a být vidět. Využíváme nástroje, jako je třeba Google Marketing Platform – především DV360 a CM360, ale také AdForm. 

Každý člen týmu má na starosti své klienty, o které se stará od A do Z – od návrhu strategie a mediaplánu přes nastavení až po pravidelnou optimalizaci a vyhodnocení. 

Programmatic je pestrý a dynamický obor a my se neustále rozvíjíme, abychom s ním drželi krok a nabídli našim klientům to nejlepší. Naším denním chlebem jsou displejové a YouTube kampaně, čas od času využíváme taky online rádia, Spotify nebo DOOH.

Chceš vědět, jak vypadají naše RTB projekty? Tak se podívej na náš blog.

Co nabízíme

Na benefity určitě nezapomínáme a hodně dbáme na work-life balance. Můžeš využívat nejen multisportku a firemní lekce jógy, ale třeba i odborné konzultace v rámci psychohygieny

Každopádně věříme, že benefity nejsou ten důvod, proč lidé do Proficia nastupují a proč u nás i spoustu let zůstávají. Rozhodně dostaneš vše potřebné, aby ses cítil dobře. Ale to hlavní, co nabízíme, je: 

 • Volnost a důvěra. Pracovní dobu si přizpůsobíš svým potřebám. Netrváme na tom, že musíš sedět v kanceláři od osmi do pěti. 
 • Patřičné ohodnocení. Jak už jsme psali, makáme a jedeme naplno. Zároveň ale víme, že za tvrdou práci musí přijít patřičná odměna. U nás to není jen klasická fráze, a tak konkrétní možnosti probereme na pohovoru.
 • Vzdělávání. Rozvoj lidí je pro nás priorita i nezbytnost. Proto o něm pouze nemluvíme, ale reálně se každý v týmu může rozvíjet v mnoha různých směrech relevantních k jeho práci. 
 • Inovace a nápady. Naším cílem je se neustále posouvat. Nejen v tom, jak silné je naše marketingové know-how, ale také jak fungujeme interně. Pokud jsi iniciativní člověk, co má nápady a chce věci měnit k lepšímu, prostor u nás určitě dostaneš. 
 • Ambiciózní tým, se kterým se rozhodně nebudeš nudit. Rutina nám určitě nehrozí, protože nás ženou naše sny být lepší. 
 • A k tomu máme samozřejmě i teambuildingy a jiné srandy. Na to, jak se po práci umíme bavit, se podívej na náš Instagram.

Kdo jsme

Během 10 let působení v marketingu jsme si vydobyli jméno, které v oboru něco znamená. Cíleně jsme pracovali na tom, abychom se z klasické agentury proměnili v silnou marketingovou a poradenskou skupinu. V současnosti ji tvoří také UX a webové studio PORTA design a Databy, tým specializovaný na BI a Data Science

V Proficiu pracuje přes 150 odborníků na marketing. Aktuálně máme pobočky v Brně, Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Vídni a Varšavě. Podle hodnocení Googlu patříme mezi 3 procenta nejlepších agentur v Česku, ale na hranicích se naše plány a ambice rozhodně nezastavují.

A to přináší spoustu příležitostí pro schopné lidi. Jak vidí fungování a vizi Proficia CEO Petr Halík?

Měníme se v organizaci, která pokrývá celý marketing, consulting a technologie. Pro úspěšné fungování Proficia byla a vždy bude zásadní velká expertiza a neustálé rozvíjení know-how.

Petr Halík

Petr Halík

zakladatel a CEO

Jaké hodnoty s námi budeš sdílet

Pro Proficio jsou zásadní tyhle 4 věci:

1. Týmovost. Když najdeš nějakou novinku, sdílíš ji s ostatními. Probíráme spolu úspěchy i neúspěchy. Pokud kolega vidí, že nestíháš, pomůže ti. A úplně automaticky to funguje i obráceně.

2. Svoboda a spolehlivost. Máme jen pár doporučení, kdy je dobré komunikovat s klienty nebo jak být k dispozici ostatním kolegům. Jinak je to všechno na domluvě. Máme svobodu, která ale vyžaduje spolehlivost.

3. Proklientský přístup. Bez klientů bychom nemohli fungovat, proto je pro nás důležité, abychom pro ně byli neustále partnerem. Jsou dobrá období, jsou krizové momenty, a musíš se s tím umět popasovat. 

4. Entuziasmus. Chce to zápal pro obor a chuť se posouvat. Nestačí, když odbušíš hodiny. Ostatní v Proficiu to totiž baví a vždycky jde poznat, když to má člověk jinak.

Po práci legraci
Po práci legraci

Jak se připojit do týmu Proficia

Projdi si náš LinkedIn, podívej se na nové case studies nebo si prohlédni život v Proficiu na Instagramu – ať víš, do čeho jdeš.

A pak nám dej vědět, že máš zájem:

 1. Ve formuláři níže přilož CV nebo vyplň odkaz na tvůj LinkedIn profil. Rádi se podíváme na tvou dosavadní práci, takže můžeš přiložit i portfolio svých projektů.
 2. Ozveme se ti a v ideálním případě si domluvíme pohovor. Samozřejmě se můžeme domluvit na online schůzce v čase, který ti vyhovuje.
 3. Projdeme tvá očekávání a naši představu. Také probereme tvoje dosavadní zkušenosti.
 4. Pokud nám to bude ladit, dáme ti konkrétní nabídku.
 5. A jakmile kývneš, vyřešíme formality a pustíme se do toho společně.

Těšíme se na tebe.

P. S. Veškerá komunikace probíhá v souladu s našimi pravidly

Dej nám o sobě vědět

Eva Nečasová

+ 420 770 147 208

Nepotřebujeme nutně jak CV, tak i profil na LinkedIn. Stačí nám jen jedno z toho a výběr necháme na Vás.
LinkedIn nebo životopis
Budeme rádi, když v pár větách popíšete, proč si myslíte, že by to mezi námi mohlo fungovat 😊 Oceníme i informaci o možném datu nástupu.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.