Občané si zaslouží web, na kterém se vyznají

Jak získám stavební povolení? Kde mi vymění občanku? V dnešní době lidé hledají informace převážně na internetu. Každé město by proto mělo mít funkční web, na kterém se každý vyzná. Intuitivně. Své o tom ví i město Mníšek pod Brdy, které podle ohlasů občanů takový web nemělo. Proto oslovili PORTU, aby udělala UX audit a upravila web k uživatelské dokonalosti.

Jak to provést?

Klást si otázky. A postupně na ně začít hledat odpovědi. Heatmapa odpoví na to, jak se návštěvníci na webu chovají. To ale nestačí. Správný UXák chce vědět také proč. A tak přijde na řadu dotazování, práce s daty a jejich vyhodnocování. Až potom se může začít se systematickým rozvržením a návrhem nového vzhledu.

Uživatelské testování přes Google Meet

Zajímal by vás celý proces více konkrétněji? Průběh redesignu pro Mníšek pod Brdy najdete na webu našeho webového studia PORTA. Od roku 2020 vznikají nové blogy na téma UX a web development právě pod jejich hlavičkou. Tak se k nim mrkněte.


Ondřej Janus

Ondrovou specializací je UX, analýzy a výzkumy, které klientům pomáhají zvýšit výkon webu. V PROFICIU vedl 5 let UX tým a když jsme se v roce 2020 spojili s PORTOU, přesunul se jako Managing Director právě tam.