PROFICIO spojuje síly s PORTOU

Tak už v tom našem oboru nejedeme sami. PROFICIO se nově spojilo s webovým studiem PORTA DESIGN.

„Po několikaleté známosti a spolupráci na různých projektech jsme se domluvili na sloučení. Dávalo nám to vždy velký smysl. Vnímali jsme, jak je důležité, aby marketingové aktivity fungovaly v synergii s uživatelským zážitkem a výkonností webu. A to teď dovedeme klientům zajistit zase o pořádný kus lépe,“ vysvětluje Petr Halík, CEO a zakladatel agentury PROFICIO.

 

Diskuze a řešení potřebných náležitostí trvaly několik měsíců. „Máme radost, že jak po lidské, tak i procesní stránce se vše vyvíjelo hladce. PORTA bude i nadále působit jako samostatná společnost,“ doplňuje Ondřej Janus. 

Ondřej Janus v PROFICIU působil jako Head of UX team. Po akvizici se spolu se svým týmem plynule přesunul do PORTY. Janus se zároveň stal jedním ze tří jednatelů a bude pracovat jako Managing Director. Z původních zakladatelů PORTY zůstává dál v řízení Lukáš Cafourek. „Delší dobu jsem vnímal, že je potřeba posunout naše služby na vyšší úroveň. V PROFICIU jsme získali silného partnera, se kterým se můžeme společně ještě více rozvíjet,“ říká Lukáš Cafourek, Creative Director PORTY. 

PORTA DESIGN se zaměřuje na tvorbu webových portálů, vizuálních identit a tiskovin. Mezi nejvýznamnější klienty patří Bauhaus, Národní památkový ústav, Burza cenných papírů Praha, ČVUT, Kosmas, Český rozhlas nebo Unicef. Tým tvoří 14 členů, plánuje ale rozšíření. Aktuálně hledá PHP developera.


Tereza Paďourová

Obsah je králem marketingu, tak píšu. Za manžela mám sice copywriting všeho druhu, ale čas od času mu ve vší počestnosti zahýbám se sociálními sítěmi a PR.