PROFICIO spojuje síly s PORTOU

Tak už v tom našem oboru nejedeme sami. PROFICIO se nově spojilo s webovým studiem PORTA DESIGN.

Nové vedení PROFICIA a PORTY
Nové vedení PROFICIA a PORTY

Tak už v tom našem oboru nejedeme sami. PROFICIO se nově spojilo s webovým studiem PORTA DESIGN.

„Po několikaleté známosti a spolupráci na různých projektech jsme se domluvili na sloučení. Dávalo nám to vždy velký smysl. Vnímali jsme, jak je důležité, aby marketingové aktivity fungovaly v synergii s uživatelským zážitkem a výkonností webu. A to teď dovedeme klientům zajistit zase o pořádný kus lépe,“ vysvětluje Petr Halík, CEO a zakladatel agentury PROFICIO.

 

Diskuze a řešení potřebných náležitostí trvaly několik měsíců. „Máme radost, že jak po lidské, tak i procesní stránce se vše vyvíjelo hladce. PORTA bude i nadále působit jako samostatná společnost,“ doplňuje Ondřej Janus. 

Ondřej Janus v PROFICIU působil jako Head of UX team. Po akvizici se spolu se svým týmem plynule přesunul do PORTY. Janus se zároveň stal jedním ze tří jednatelů a bude pracovat jako Managing Director. Z původních zakladatelů PORTY zůstává dál v řízení Lukáš Cafourek. „Delší dobu jsem vnímal, že je potřeba posunout naše služby na vyšší úroveň. V PROFICIU jsme získali silného partnera, se kterým se můžeme společně ještě více rozvíjet,“ říká Lukáš Cafourek, Creative Director PORTY. 

PORTA DESIGN se zaměřuje na tvorbu webových portálů, vizuálních identit a tiskovin. Mezi nejvýznamnější klienty patří Bauhaus, Národní památkový ústav, Burza cenných papírů Praha, ČVUT, Kosmas, Český rozhlas nebo Unicef. Tým tvoří 14 členů, plánuje ale rozšíření. Aktuálně hledá PHP developera.

UX a Webdesign 08. 05. 2020