5 kompetencí, které jsou pro Proficio must have

Každá pozice vyžaduje jiné schopnosti a kompetence. Je ale jedna věc, kterou by v sobě měl mít každý potenciální kandidát, který to s prací u nás myslí vážně. DNA Proficia. Pojďme si ho představit. 

Proficio tým
Proficio tým

V Proficiu neustále rosteme a prakticky bez přestání nabíráme spoustu typově odlišných pozic. Od seniorních PPC specialistů přes juniorní SEO konzultanty až po Client Success Managery nebo zkušené kreativce. Každá taková role vyžaduje ověřování konkrétních, specifických kompetencí vázajících se na danou pozici. Zároveň ale existuje i „něco“, co by všichni naši lidé měli mít společné. DNA Proficia.

1. Tah na bránu a proaktivita

V Proficiu se na nic příliš dlouho nečeká. Tempo práce je hodně svižné a každý, kdo u nás je, s tím musí počítat. Vše se děje rychle, máme poměrně plochou strukturu a i zásadní rozhodnutí jsme schopni dělat v dost krátkém čase.

 

Takové prostředí je jako dělané pro lidi, co v sobě také mají pořádnou dávku vnitřní energie, chtějí věci posouvat vpřed a umí si vyhrnout rukávy a pořádně zabrat.

Jsi to ty?

Příliš u nás nemeetingujeme a pokud ano, tak jdeme rovnou k věci. Kdo má dobrý nápad, dostane velmi pravděpodobně prostor ho realizovat, pokud prokáže jeho přínos.

Tah na bránu
Tah na bránu

Stejně tak je jen na tobě, jak rychle vyrosteš a dostaneš se k zajímavějším projektům a úkolům. Když vidíme zápal, rozhodně ho podporujeme a povýšení se u nás nepojí s počtem odsezených let. Kdo jede jako pila, může vyrůst v poměrně krátké době a rychle se dostat k těm nejzajímavějším věcem, které u nás máme. 

2. Týmovost

Teď si možná myslíte, že hledáme supervýkonné dravce, kteří za dosažením cíle jdou přes mrtvoly. Tady ale pozor! Ambice jsou super, ale ego bez hranic u nás nemá místo. Téměř každá firma dneska hledá týmové hráče, ale občas zapomene zmínit, co to v jejím podání znamená. 

U nás věříme v to, že když drive propojíme s týmovou spoluprací, dosáhneme těch nejlepších výsledků. Chceme mít týmy složené z lidí, kteří chápou důležitost týmových cílů. A že k jejich naplnění musí svojí prací přispět co možná nejefektivnějším způsobem.

Není ale možné, aby jeden sólista zničil úsilí všem.

V Proficiu se vzájemně podporujeme. Zaskočíme, když někdo nestíhá. Sdílíme si nejnovější trendy a tipy ohledně toho, jak dělat práci ještě lépe. A to vše zcela automaticky, aniž bychom k tomu museli někoho vyzývat. Naši lidé aktivně nabízí svoje kapacity, pokud mají trochu volněji. Pomáhají nováčkům v rámci adaptace, táhnou za jeden provaz i s kolegy z jiných týmů a „nehejtují“ se za zády v kuchyňce. 

Přestože toho hodně umíme, nepovyšujeme se. I ostřílený senior pomůže se základnější prací, když je třeba. Zkrátka se snažíme vytvářet prostředí, kde bude dobře nejen jednomu, ale všem. 

3. Klient až na prvním místě

Proklientský přístup je základ a bez něj to v našem oboru nejde. Každý musí chápat, že klient nás platí za špičkovou práci a očekává výsledky. Že toho na naší straně máme hodně a není to vždy snadné, ho úplně zajímat nebude. Snažíme se proto podporovat profesionalitu se vším všudy.

Klienti
Klienti

Reagujeme rychle, snažíme se najít řešení, chováme se slušně a víme, co říct a jakým způsobem to podat. Chceme, aby naši kolegové chápali, že s klienty budujeme dlouhodobé partnerské vztahy. Nejde jen o to něco odevzdat a odškrtnout si položku na checklistu.

Většina našich klientů je s námi po mnoho let a my chceme, aby to tak bylo i nadále.

Budeš u toho?

4. Učení se a rozvoj

Doba je rychlá. A bude ještě rychlejší. Jako firma na to musíme reagovat. Proto hledáme lidi, kteří chápou, že bez neustálého rozvoje se dnes neobejdeme. AI, ovládnutí nejnovějších nástrojů, ale i detailní porozumění měnícím se oborům je něco, na čem je třeba bez zastavení pracovat. 

U nás proto v rámci vzdělávání vytváříme prostředí, kde jsou k dispozici konkrétní vzdělávací materiály a kde učení probíhá primárně v rámci reálné práce a prostřednictvím zajímavějších a amcicióznějších úkolů. Nejsme také příliš velcí fanoušci externích školení, kde jde jen o to odškrtnout si účast a efekt nikde. 

Školení
Školení

Rádi ti poradíme, jak se učit i jak vzdělávání strukturovat. To hlavní, tedy vnitřní zápal, musí ale jít přímo od konkrétního člověka. Motivovat ke vzdělávání můžeme, jak chceme, ale když nebude chuť na tvojí straně, úplné pokroky asi čekat nemůžeme. 

5. Odpovědnost a důvěra

V Proficiu nabízíme obrovskou svobodu a flexibilitu. Je nám jedno, odkud a kdy pracuješ. U nás si můžeš věci zorganizovat podle sebe a být skutečným pánem svého času. Vždy je to ale něco za něco a tato volnost musí být spojená s odpovědností a důvěrou. V praxi to znamená, že když řekneš, že něco dodáš, tak s tím můžeme počítat a taky víš, že deadliny jsou závazné. Prostě je na tebe spoleh a chápeš, že občas je potřeba zabrat, trochu si kalendář přeorganizovat a splnit to, co se od tebe očekává. 

Kariéra
31. 10. 2023