Ovládněte kampaně na Facebooku díky videoreklamě

Video je skvělým prostředkem k budování značky i pro výkonnostní kampaně. Jak vyzrát na videoreklamu na Facebooku? Máme pro vás pár užitečných tipů.

 

Videoreklama na Facebooku
Videoreklama na Facebooku

Video je skvělým prostředkem k budování značky. Jeho pomocí můžete jednoduše vyprávět příběh vašeho brandu, produktu nebo služby. A tím to rozhodně nekončí. Svou roli totiž dokáže sehrát i ve výkonnostních kampaních. Jak vyzrát na videoreklamu? Máme pro vás pár užitečných tipů.

Optimalizujte video pro mobilní telefon 

Máte krásné video, které přesně zachycuje to, co potřebujete? Skvělé! Abyste jej mohli ukázat také lidem na Facebooku, je potřeba ho optimalizovat pro mobilní telefony. Proč? Protože s telefonem vstáváme a usínáme. Trávíme s ním mnoho času a denně na něm sescrollujeme několik metrů. Podle businessworld.cz bude v roce 2022 vlastnit mobilní zařízení 5,5 miliardy lidí (71 % světové populace) a 79 % mobilních dat bude tvořit právě videoobsah. 

Lidé mohou ztratit zájem dřív, než řeknete dobrý den

Při sledování televize jsme daleko trpělivější. Často u ní děláme i jiné věci (třeba jíme, cvičíme nebo žehlíme). Reklama má tedy čas postupně se vyvíjet. V telefonu tolik času k zaujetí nemáme. Většina lidí zhlédne první 3 vteřiny a pokud je reklama nebaví, přestanou ji sledovat a rolují dál. Jak dát lidem přesně to, co chtějí? 

1. Řekněte to podstatné hned

Nedejte lidem šanci, aby se začali nudit. Podstatné sdělení načněte už na začátku a postupně přidávejte příběh. Je to opravdu důležité. Hrajete totiž o to, jestli uživatel bude ochotný sledovat celou vaši reklamu, nebo ho nadobro ztratíte.

2. Nebojte se hned na začátku ukázat, kdo jste

V televizní reklamě vás půl minuty napínají, abyste na konci zjistili, že ti svalovci s přepravkami jahod vám jen přinesli zmrzlinu. A že na konci běhu Emila Zátopka čeká pivo. Nebojte se hned na začátku ukázat logo, aby bylo na první pohled jasné, o co se jedná. 

3. Buďte struční. Tečka. 

A nepřidáme do toho videa ještě ten záběr, jak Fanda přemýšlí? Ne. Pokud nemáte ten nejatraktivnější obsah na světě, pokuste se, aby bylo video kratší než 1 minuta. Pomyslete na lidi, kteří jsou právě v čekárně u lékaře nebo na autobusové zastávce. Potřebují v rychlosti projet novinky a pokračovat dál. 

4. Řekněte to podstatné beze slov

Zvuk dodává videu atmosféru. Drtivá většina uživatelů si jej ale pustí bez zvuku. Buďte na to připravení a věnujte pozornost grafické části videa. Pokud se ve videu mluví, rozhodně přidejte titulky. Jen tak dostanete vše podstatné třeba i k lidem, kteří video sledují v tramvaji po cestě z práce nebo do školy. 

5. Video na výšku? Proč ne

Vžijte se do role konzumentů obsahu. Většina z nich scrolluje a scrolluje, dokud je něco nezaujme. Spousta videí má šířkový formát. Abyste z něj něco měli, otáčíte s telefonem jak zběsilí. Nebojte se proto připravit video na výšku. Uvidíte, že s ním získáte mnohem snadněji pozornost. Je totiž v něčem jiné a to je přesně to, co potřebujete. 

6. Buďte kreativní

Ne každý má v ruce bezedný kelímek úžasného videoobsahu. S trochou snahy se dají ale rozhýbat i obyčejné bannery, fotky a produkty. Na Facebooku můžete jednoduše vytvořit videoprezentaci z fotek. Často tím získáte mnohem více pozornosti než obyčejnými statickými bannery. 

Nebojte se vše otestovat

Video na Facebooko je i s ohledem na budoucí vývoj naprosto zásadní. Proto je dobré s ním v reklamě aktivně pracovat. Za nás určitě doporučujeme přistupovat ke každému videu individuálně. 

Nestačí vzít to, co bylo úspěšné na YouTube a věřit, že bude mít stejně dobré výsledky také na Facebooku. Každá sociální síť je totiž jiná a potřebuje odlišný obsah. Pokud to napoprvé nevyjde, neházejte flintu do žita. Pomocí testování můžete velmi snadno zjistit, jaký obsah chtějí vaši zákazníci vidět. 

Sociální sítě 12. 05. 2020