Vánoční dárek od Heureky: Simple Pairing umožní ruční párování

Konečně jsme se dočkali. Heureka testuje ruční Simple pairing, který usnadní spárování produktů i kategorií. To je klíčové pro správné vyhledání nabídek e-shopů. V PROFICIU jsme se do testování zapojili. Co na ruční párování říkáme?

Simple Pairing
Simple Pairing

Konečně jsme se dočkali. Heureka testuje ruční Simple pairing, který usnadní spárování produktů i kategorií. To je klíčové pro správné vyhledání nabídek e-shopů. V PROFICIU jsme se do testování zapojili. Co na ruční párování říkáme?

Proč jsme na ruční párování čekali?

Při správě kampaní na Heurece a Zboží.cz je důležité mít co největší spárovanost s produktem i kategorií. Pomáhá to s dohledatelností nabídek. Na obou zbožových srovnávačích se páruje do produktových karet a do kategorií.

Párování probíhá primárně automaticky při každém zpracování dat z XML feedu. Ne vždy se to ale povede správně.

Důvodem pro nespárování nabídky s produktem může být například chybný název, do kategorie zase chybný categorytext.

Služba Zboží.cz už nějaký ten rok nabízí možnost dopárovat nabídky do produktu ručně v rámci jejich administrace.

Heureka s možností ručního párování přichází letos. I když službu zatím jen testuje, bude to opravdu užitečný dárek pro všechny její uživatele.

Služba se jmenuje Simple Pairing a bude dostupná všem uživatelům Heureky. V PROFICIU jsme dostali příležitost zapojit se do testování, a tak jsme se do toho pustili u vybraných klientů napříč všemi obory. 

Jak Simple Pairing funguje?

V administraci se v přehledu pod záložkou Spárovanost produktů zobrazují dvě nové možnosti:

  1. Párování do kategorie
  2. Párování nabídek

V párování do kategorie naleznete přehled kategorií, které Heureka nemohla spárovat společně s návrhy na spárování. Pokud je ve výběru správný návrh, stačí jej potvrdit kliknutím na zelenou fajfku. 

Když není, je možné správnou kategorii dohledat. To platí pro případ, že už je založená. 

Párování nabídek je podobné jako párování kategorií. V rámci filtrů můžete volit hledání podle názvu nebo kategorie a dále zobrazovat buď všechny produkty, nebo pouze ty s návrhem či bez něj. Záleží, co vám nejvíce vyhovuje.

Úspěšný dohazovač

Jakmile u svého produktu naleznete správný návrh produktu z Heureky, potvrdíte shodu. Pokud návrh nesouhlasí, křížkem jej zrušíte. Zároveň se otevře okno pro dohledání správného produktu.

Pokud pro vaši nabídku neexistuje na Heurece správný produkt, můžete si jej odložit díky možnosti Vyřešit později. Budete tak vědět, které produkty jste už prošli a které je potřeba znovu zkontrolovat.

Co na Simple Pairing říkáme v PROFICIU?

Simple Pairing dokáže pomoci s chybnými kategoriemi, ale i těžko párovatelnými produkty bez nutnosti oprav v XML feedu. Zároveň je takřka jedinou možností, jak zamezit chybnému napárování nabídky. 

Tuto službu jsme dlouho očekávali a rádi jsme se s našimi klienty zapojili do testování. Pokud ruční párování taky netrpělivě vyhlížíte, máme pro vás dobrou zprávu. Její spuštění se plánuje na začátek roku 2022.

 

Srovnávače zboží 06. 12. 2021