U Chytrého startu jsme v praxi vypozorovali několik chyb v generování oslovení a zatím se nám nepodařilo úspěšně spojit s vývojáři. Oba nástroje fungují trochu jinak a v ukázkovém scénáři proto používáme oba.
Tykání i vykání
V případě, že si na generování oslovení vyberete Skloňování jmen, čeká vás další napojení a prostudování návodu, na který se dostanete i přes odkaz v modulu.
Nenechte se zaskočit zápisem v podobě čísel. Přehledná tabulka v návodu vám rychle pomůže vybrat správný formát a tedy i požadované číslo.
My nejčastěji používáme formát 1110 (Josefe) v případě tykání a 101 (pane Nováku), pokud vykáme.
V modulu dále musíte vybrat proměnné obsahující jméno a příjmení podle toho, s čím budete chtít pracovat. Protože v našem případě skloňujeme celé jméno, doplníme obě proměnné.
Křestní jména i příjmení
Vybrali jsme 5. pád a přidali číselnou hodnotu formátu z tabulky. V tomto kroku se generuje oslovení. Následovat bude modul, do kterého chceme oslovení zapsat.
V našem scénáři jsme navíc použili Chytrý start, a to pro zjištění svátku. Tady je napojení o něco jednodušší. Stačí, když vyberte modul „Skloňuj křestní jméno” a doplníte proměnnou křestního jména. V modulech, které budou následovat, budete mít na výběr i datum svátku.
V našem scénáři využíváme Mailchimp. Než se pustíme do nastavení modulu, musíme vytvořit vlastní MERGE tagy.
Protože generujeme jak oslovení pro tykání, tak pro vykání, vytvořili jsme si dva MERGE tagy.
Formát si můžete zvolit libovolně, například *|OSLOVENIJM|* a *|OSLOVENIPR|*. Dále budeme potřebovat MERGE tag pro svátek. Tady je potřeba vybrat jako formát narozeniny a formát data MM/DD, aby si mezi sebou nástroje rozuměly.
Vložíme Mailchimp modul Edit a subscriber a nastavíme pole, které chceme přidat/upravit. Vyplnit musíte e-mail, aby se oslovení přiřadila k danému kontaktu, a dále samotná oslovení. Jedinou pokročilou věcí je formátování data, kterým se můžete inspirovat u nás.