Získejte 5 % návštěvnosti z Google Nákupů zdarma skrze inzerci přes Platformy Google

Google se rozhodl v Evropě od poloviny října pro úpravu rozložení karty Nákupy ve vyhledávání. Důvodem je, že samotná karta, představující srovnání konkurenčních e-shopů, není tak oblíbená jako klasické zobrazení reklam, které obvykle generuje většinu prokliků z kampaní.

Hlavní změna se tak bude týkat rozložení na placené a neplacené výsledky. Zobrazování produktů zdarma pod placeným vyhledáváním by mělo napomoct především malým a středním inzerentům. Dá se očekávat, že tato změna přinese okolo 5 % prokliků navíc.

Pokud se chcete začít zobrazovat v platformách Google, musíte se stát členy jejich programu. Jestliže již máte založený Merchant Center a v něm nahraný feed, stačí v levém navigačním panelu přejít na Růst > Správa programů a aktivovat Inzerujte své produkty bezplatně na platformách Googlu. 

Chcete s nastavením inzerce pomoct?

Napište nám e-mail s předmětem ​„Mám zájem o Platformy Google“ na jiri.novak@proficio.czmy se o vše postaráme.

A přečtěte si také článek Jak vyřešit zamítnuté produkty v Google platformách, pokud používám CSS. :)


Jiří Novák

Jirka má v PROFICIU na starost rozvoj aktivit u největších klientů a vedení našich accountů. Zodpovídá za to, aby tým plnil stanovené marketingové cíle, které povedou k dosažení těch byznysových. To vše tak, aby se klientům investice maximálně vyplácela.