Recruitment

Když chce firma dělat byznys na té nejvyšší úrovni, potřebuje k tomu ty nejlepší lidi na trhu. Jejich získání ale není jen tak. Konkurence je v dnešní době obrovská a kandidáti mají spoustu možností kam jít. Kvalitní náborový proces, který dokáže zaujmout, oslovit, přesvědčit a finálně získat vysněné kandidáty, je tak naprostý základ pro úspěšné fungování jakéhokoliv byznysu.

Dlouhé výběrové řízení, kde se stále něco zamotává, stojí čas a peníze. Přicházíte v něm o kandidáty, kazíte si jméno na trhu a reálný nástup se nakonec nekoná žádný. Společně náborový proces nastavíme tak, aby vyhovoval vašemu prostředí a zároveň dosahoval požadovaných výsledků. 

Co zanalyzujeme

Recruiting do hloubky

Aby byli vaši rekruti nadšení a svěží, to je oč tu běží. Jak toho ale docílit?

01

Podíváme se na to, jak váš recruitment funguje procesně

Od zadání požadavku na nábor nové pozice až po přijetí nabídky a odeslání nástupových podkladů. Procesy jsou základ všude a recruitment není výjimkou. Jasné návaznosti, jasné lhůty a transparentnost v každém kroku musí být must have záležitost.

02

Vymezíme role

Projdeme si, kdo je v procesu zapojen (jak a v jaké fázi) a jak jsou nastaveny odpovědnosti za jednotlivé kroky. Pokud jasné vymezení chybí, tak nábor většinou nešlape, zbytečně se prodlužuje, což se odráží do zájmu kandidátů a jejich chuti u vás pracovat a tento začarovaný kruh nakonec vede jen k větší a větší neefektivitě a frustraci na obou stranách náborového procesu. 

03

Zjistíme data, co mají cenu zlata

Zanalyzujeme jaká data sbíráte, co vše měříte a jaké další metriky by pro vás byly zajímavé. Time to hire, time to fill, cost per hire, candidate experiance, response rate v rámci sourcingu, zdroje kandidátů, důvody zamítnutí a další klasické ukazatele, by u vás určitě chybět neměly. 

04

Podíváme se na váš Applicant Tracking System

Kvalitní ATS přinese do recruitmentu efektivitu, mnohem vyšší součinnost v týmu, lepší pohled na data, standardizaci práce a spoustu ušetřeného času, který lze investovat do jiných oblastí.

05

Zjistíme, kde reálně pramení váš nábor

Zaměříme se i na vaše náborové zdroje, odkud chodí kandidáti a jaké inzertní portály a místa používáte. 

06

Položíme si ruku na source

Projdeme s vámi sourcing a přímo oslovování, kdy se zaměříme na to, jestli umíte sourcovat správné kandidáty, víte jak a kde je hledat, jaké nástroje k tomu používáte, nebo jakým způsobem kandidáty oslovujete, protože klasická zpráva plná klišé obratů už dnes nefunguje. 

07

Podíváme se i na prescreening, pohovory a komunikaci s kandidáty

Zanalyzujeme vedení a přípravu na pohovory, způsob komunikace a případně poradíme jak pracovat v náboru s kompetencemi a kompetenčním modelem. 

08

Zhodnotíme vaše nabídky práce

Pokud bude třeba, můžeme se vrhnout i na offer management, coby poslední část recruitment procesu, kde se může velmi snadno veškeré předchozí snažení poslat „do kopru“. 

09

Projdeme právní rámec

Otevřeme debatu nad tím, co vše si můžete a nemůžete dovolit, na co si dát pozor, nebo jak pracovat s GDPR v rámci výběrového řízení.

10

Navrhneme řešení

U každé z kroků provedeme analýzu vaší konkrétní situace a navrhneme řešení, která by měla přispět k zlepšení daných oblastí a v konečném důsledku nastartovat váš nábor. 

Naši specialisté

Kdo se o vás postará

Blogové články

Co už jsme o Recruitmentu napsali

Další služby, které v rámci People & Culture nabízíme

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.